REGULAMIN MPGT – GREATMAN TRIATHLON TRILOGY

REGULAMIN MPGT

REGULAMIN MPGT 2020

I. Mistrzostwa Polski Grup Triathlonowych podczas Kościan-Nowy Dębiec Triathlon  12.09.2020

 1. W Mistrzostwach Polski Grup Triathlonowych (zwanych dalej MPGT) mogą wystartować wszystkie formalnie oraz nieformalnie zrzeszone grupy osób, chcących reprezentować jedną drużynę podczas zawodów.
 2. Mistrzostwa mają na celu wyłonienie najlepszej grupy triathlonowej w Polsce, która zrzesza amatorów i jest otwarta na zawodników z wszystkich kategorii wiekowych.
 3. Warunkiem klasyfikacji w Kategorii Grup Triathlonowych jest zgłoszenie grupy do dnia 31.08.2020 oraz spełnienie warunku minimalnej ilości zawodników.
 4. Zawodnicy podczas zapisów internetowych wskazują grupę, do której przynależą odpowiednim wpisem w formularzu zgłoszeniowym.
 5. Istnieje możliwość dołączenia/utworzenia grupy po zapisie – o tym fakcie poinformować należy organizatora mailowo wskazując już zapisane osoby celem dopisania ich do grupy.
 6. Wszyscy zawodnicy startujący w barwach drużyny zapisują się indywidualnie na zawody, poprzez formularz zgłoszeniowy i wpłacają opłatę startową zgodnie z regulaminem.
 7. Istnieje możliwość zapisów grupowych, w tym celu należy indywidualnie kontaktować się mailowo.
 8. Osoby startujące w MPGT będę klasyfikowane niezależnie w kategoriach indywidualnych.
 9. W skład drużyny musi wchodzić minimum 5 osób, nie ma limitu członków drużyny, natomiast jest limit medali/nagród (patrz punkt 13).
 10. Zawodnicy mogą startować na dystansie 1/8 oraz 1/4
 11. Limit Grup: 15
 12. Mistrzem Polski Grup Triathlonowych zostaje grupa która uzyska największą ilość punktów. W przypadku remisu decyduje lepsze miejsce OPEN K/M najlepszego zawodnika z grupy. W przypadku kolejnego remisu decyduje ilość zawodników którzy ukończyli zawody – kryterium grupowe.
 13. Drużyna otrzymuje maksymalnie 25 medali za zajęcie 1, 2 lub 3 miejsca. Nagrody otrzymują osoby punktujące (maksymalnie 8 zawodników).

II. Punkty dla drużyny zdobywają zawodnicy z największą ilością punktów przyznawanych zgodnie z regulaminem punktacji oraz spełniając poniższe warunki:

 • punktuje maksymalnie ośmiu  zawodników z danej grupy
 • punktuje maksymalnie trzech zawodników z danej kategorii wiekowej K20/K30/K40/K50/M20/M30/M40/M50/M60 z tym, że w danej kategorii wiekowej najlepsza osoba z grupy otrzymuje 100% punktów, kolejna 75% i trzecia 50% punktów za swoje miejsce.
 • Liczba punktów jest wartością z siatki centylowej – miejsca w kategorii wiekowej

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH ZAWODACH

GREAT MAN TRILOGY