TRASY – ŚREM TRIATHLON

 • TRASY –ŚREM TRIATHLON 2018

  • Triathlon na dystansie  Superkrótkim DRAFT (~1/8IM): pływanie (1 pętla), rower (1 pętla), bieg (2 pętle)
  • Triathlon na dystansie 1/4 IM NON DRAFT: pływanie (1 pętla), rower (3 pętle), bieg (4 pętle)

  Dystans Superkrótki (~1/10IM)

  Zawody na dystansie Superkrótkim odbędą się w konwencji z draftingiem.  Zabronione rowery do jazdy na czas. Zabronione są lemondki wystające poza obrys baranka kierownicy.

  Zawody rozpoczynają się startem z plaży.

  Pływanie obejmuje jedną pętle w kształcie prostokąta o długości 380m. Po pływaniu dobieg do strefy zmian T1 ok. 300m. Start w jednej fali wszystkich zawodników.(<200 osób)

  Trasa rowerowa (ok. 17 km) obejmuje 1 pętlę o długości ok 17  km, ruch jednokierunkowy.Trasa prowadzi częściowo drogą wojewódzką, na której wprowadzone zostanie wahadło i ręczne sterowanie ruchem przez Policje. Do dyspozycji zawodników pozostanie pas jezdni w jednym kierunku. Należy tam zachować szczególną ostrożność.

  Trasa biegu (ok.4,7km) Dwie pętle po nawierzchni asfaltowej i kostce brukowej.

  1/4 IM

  Zawody na dystansie 1/4 IM odbędą się w konwencji z zabronionym draftingiem. Dozwolone wszystkie typy rowerów.

  Zawody rozpoczynają się startem z plaży. Start w dwóch falach w odstępie ok 7 min. Wybór fali dowolny – czas odchipowania oznacza przyporządkowanie się do danej fali. Zawodnicy walczący o czołowe lokaty OPEN M i OPEN K zobowiązani do startu w pierwszej fali. Sugerujemy start w pierwszej fali wszystkim tym, którzy dystans 950 m pokonują szybciej niż 20 minut. Pozwoli to uniknąć wyprzedzania na etapie pływackim osób z pierwszej fali. Druga fala przeznaczona jest dla osób słabiej pływających oraz szukających większego bezpieczeństwa oraz komfortu na etapie pływackim.

  Pływanie obejmuje jedną pętlę w kształcie prostokąta o długości ok. 950m.  Po pływaniu dobieg do strefy zmian T1 o długości ok. 300m.

  Trasa rowerowa (ok. 45 km) obejmuje dojazd do pętli o długości 1,5 km , 3 pętle rowerowe o długości 14 km, ruch częściowo jednokierunkowy, częściowo dwukierunkowy i dojazd do strefy zmian o długości 1,5 km

  Trasa biegu (ok. 10,5km) cztery pętle po nawierzchni asfaltowej i kostce brukowej.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH ZAWODACH

GREAT MAN TRILOGY