OPIS GREATMAN – GREATMAN TRIATHLON TRILOGY

OPIS GREATMAN

GREATMAN Trilogy to cykl zawodów triathlonowych w Śremie, Kościanie i Kórniku, które stanowić będą jedne z najważniejszych punktów sezonu w Wielkopolsce. To pierwszy cykl zawodów triathlonowych w całości rozgrywanych Wielkopolsce.

Cykl Greatman to również klasyfikacja generalna obejmująca 3 starty. Punktacja odbywać się będzie na podstawie siatek centylowych znanych np. z enduhub i współczynnika EPI.

 

Pierwsze zawody z cyklu Great Man odbędą się 12 sierpnia w Kórniku. Rywalizacja toczyć się będzie na dystansie 1/4 IM NON DRAFT oraz na dystansie Superkrótkim DRAFT.

Z kolei 2 września  na plaży w Nowym Dębcu  będzie można pościgać się na dystansie Superktótkim DRAFT, 1/4 IM NON DRAFT i 1/2IM NON DRAFT.

Cykl zakończy się 16 września nad Jeziorem Grzymisławskim, gdzie odbędzie się Śrem Triathlon (1/4 NON DRAFT i Superkrótki DRAFT).

Rywalizacja w sztafetach, GREATKIDS to równie ważne części trylogii.

– GREATMAN Trilogy rozgrywany w trzech wielkopolskich miastach to zacięta rywalizacja sportowa, ale także integracja lokalnych społeczności. W organizacji ogromną rolę odgrywa wsparcie lokalnych władz samorządowych, z czego bardzo się cieszymy. Imprezom sportowym będą towarzyszyć ciekawe wydarzenia dla całych rodzin, pikniki, konkursy – dodaje Paweł Kotas.

Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zadbają o dzieci i młodzież z lokalnych domów dziecka. Najmłodsi zostaną odwiedzeni przez kolegów z zaprzyjaźnionych placówek Wrocławia, dochód z tradycyjnych licytacji pakietów startowych zostanie przekazany na ich potrzeby.

Każda z imprez trylogii będzie też mistrzostwami w triathlonie, odpowiednio: Miasta i Gminy Kórnik, Śremu i Powiatu Kościańskiego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH ZAWODACH

GREAT MAN TRILOGY