PODSUMOWANIE IMPREZY – KOŚCIAN TRIATHLON 2017

PODSUMOWANIE IMPREZY – KOŚCIAN TRIATHLON 2017

KOŚCIAN TRIATHLON, 17 WRZEŚNIA 2017

 

Triathlonowa Trylogia w Kościanie: Zakończenie cyklu

W niedzielę 17.09.2017 zawodami w Kościanie zakończono Greatman Trilogy, cykl imprez triathlonowych w Wielkopolsce. W Kościanie ścigano się na dystansie 1/4 IM oraz 1/8 IM.

Dla organizatorów istotnym celem było niesienie pomocy potrzebującym. W trakcie imprez z cyklu Greatman Trilogy zbierano pieniądze na operację Zuzy, wolontariuszki, która od początku pracuje przy Kórnik Triathlonie, będącym częścią cyklu i bardzo chce wystartować w zawodach.

–  Przeprowadziliśmy również akcję „Płynę w swoim czepku”. Zawodnicy przyjechali ze swoimi czepkami na zawody, zaś nieotwarty czepek z pakietu startowego wrzucili do specjalnie przygotowanego pojemnika w biurze zawodów, a my jako organizatorzy przekazaliśmy za każdy niewykorzystany czepek określoną kwotę na operację Zuzy – mówi Paweł Kotas, organizator imprezy.

Dzięki temu zebrano już kilka tysięcy złotych na  operację.

Triathloniści w Kościanie rywalizowali na dwóch dystansach 1/4 Ironman oraz 1/8 Ironman. Na „ćwiartce” zwyciężyli Adrian Stempniak (Runners Power Śrem) oraz Anna Peterek (BB RUNNERS Poznań).

Z kolei na sprinterskim dystansie najlepsi okazali się Dariusz Kowalski (GTT Diament Gniezno) oraz Agata Litwin (Litwin Triathlon Team).

 Na trasach biegowych i rowerowych dostosowanych do ich możliwości rywalizowały dzieci w wieku do 15 lat (duathlon GREAT KIDS – rower i bieg, dystanse w zależności od wieku). W sumie na starcie Kościan Triathlonu zobaczyliśmy blisko 800 zawodników!

Niedzielne zawody były też okazją do rywalizacji sztafet (1/4 IM, na dystansie 1/8 IM rywalizowały firmy i sołectwa, wśród których najlepszy okazał się Nowy Lubosz). Wyłoniono również mistrzów Wielkopolski na dystansie 1/4 IM oraz mistrzów Polski grup triathlonowych (Tri Space Bydgoszcz).

Wspólny sportowy cel

Organizacja zawodów na wysokim poziomie była możliwa dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności oraz samorządów, które działały sprawnie i skutecznie.

Gmina Kościan jako gospodarz zawodów uporządkowała i udostępniła funkcjonalną infrastrukturę kąpieliska w Nowym Dębcu, pomieszczenia na biuro zawodów, depozyt, sanitariaty, zorganizowano też bezpłatne parkingi dla zawodników i kibiców. Gmina w porozumieniu z organizatorami zadbała o zabezpieczenie medyczne, pomogła w pozyskaniu sponsorów oraz ufundowała nagrody.

– O organizacji triathlonu myśleliśmy od dłuższego czasu. Na początku tego roku zrewitalizowaliśmy otoczenie plaży w Nowym Dębcu i wtedy też zgłosił się do nas Pan Paweł Kotas z propozycją organizacji tego typu zawodów. Trafił do nas po prostu w odpowiednim miejscu i czasie – stwierdził Andrzej Przybyła, wójt Gminy Kościan. –  Liczymy, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych Gminy Kościan. Gratuluję każdemu uczestnictwa w rywalizacji – dodał wójt.

Z kolei miasto Kościan wsparło imprezę finansowo, ufundowało również część nagród, dostarczyło nagłośnienie i pomogło w zabezpieczeniu przestrzeni, na której odbywały się zawody.

Również starostwo aktywnie włączyło się we współorganizację imprezy, a doskonałe współgranie wszystkich stron podkreślał Starosta Kościański.

– Bardzo nas ucieszył pomysł na organizację nowej imprezy, która wymaga od zawodników sporej kondycji, a od organizatorów dużego zaangażowania – powiedział Bernard Turski, Starosta Kościański. – Współpraca z organizatorami z Pawłem Kotasem na czele, a także samorządami Gminy Kościan i Miasta Kościana była sprawna i bardzo dobra. Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych w Kościanie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie, policji i strażakom, bez których organizacja pierwszego triathlonu nie byłaby możliwa. Sukces sportowy to rzecz indywidualna, sukces organizacyjny to owoc pracy wielu osób. Mam nadzieję, że ta forma sportowej rywalizacji na dłużej zagości w naszym powiecie – przyznał starosta kościański.

Imprezę wsparli : Fabryka Dachówek CREATON z Widziszewa
oraz Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz – System S.A.
www.gaz-system.pl

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH ZAWODACH

GREAT MAN TRILOGY